מי רוצה סיבוב על גמל

פרפורמנס אנרכיסטי של מוזיקה אלקטרונית חיה, דראג, שירה אסורה וטרוזיזם עם אורחות מיוחדות

"אחד מהיוצרים המעניינים והחתרניים ביותר שפועלים כאן היום"
יאיר אשכנזי, הארץ

לכל אלו שלקחו כבר סיבוב או שניים על הגמל הקטן ולא באו אל סיפוקם.
באופן חד פעמי בהחלט – אריאל ברונז מארח אמנים דגולים כמו אנאלי גולדברג, אנליטיקאית ושועת אומות עולם, אום קול טום, Zaza BDSM, מיה לנדסמן ועוד זמרות עם גרון עמוק שמעמידות מחדש את השירים הותיקים ונותנות לברונז חופש לעשות טקסטים חדשים וקשים. 

"מי רוצה סיבוב על גמל", המופע המצליח בניצוחו של אריאל ברונז, זכה לביקורות נלהבות ובוצע ברחבי הארץ.
המופע רוכב על הדימויים של הציונות, הבורגנות ושיממון הבוהמה, בליווי מוזיקה אלקטרונית חיה של סימי לי ג'ונס ובמסווה של מסיבה בבר אפל.
בסליזיות פגאנית של קדוש מקולל, מגלם ברונז גמל-דיקטטור בעל מגדר נזיל, ספק תימהוני ספק נביא זעם. הגמל מעביר ביקורת על פנינת הלבנט, ביצת החומוס המהבילה שהיא ישראל – ים מחד, פרדס מנגד, ובאמצע דיונות וגמלים. 

הגמל פולט צרורות של טקסטים פוגעניים ומאיים על הקהל במיניות מתפוצצת. הוא זורם אל התגלמות הנשיות כמו מאצ'ו עם פה מלוכלך. מדליק את גבולות המגדר בדהרה ומשאיר את המושג 'דראג' מאחור.

ביקורת: 
״נוצרת אווירה של כת מחתרתית, בה חלק מהקהל שותף וחלקו נקלע אליה במקרה. הקהל, שחלקו הגדול הורכב מבני מיעוטים או קבוצות מופלות שונות (להטב"ים, נשים, ערבים, זרים) מצא את עצמו מתמכר לבוז שמומטר עליו ומשפיט עצמו לשיגעונות של ברונז. נוצרת אווירה חריפה של סכנה שבה הגבולות פרוצים והגמל עלול להיפגע באמת- ומאחר והמופע נמשך שעות ארוכות הקהל נשאר במתח תמידי. אף פעולה לא יכולה לשבור את הקסם שנוצר, רק ללבות אותו״ (ליה מעוז ברגמן, צופה)

אריאל ברונז הוא במאי תיאטרון, אמן פרפורמנס, מחזאי, משורר ומורה לשייקספיר, יליד אודסה 1984. היגר לישראל בגיל שש, חי ועובד בתל אביב. בשבע שנות יצירה ברונז בנה היקף עבודה אדיר שזיכה אותו בהכרה ציבורית רחבה והפכה אותו לאחד האמנים הכי שנויים במחלוקת בישראל. הופעותיו נודעו לעורר הדים ציבוריים ותקשורתיים נרחבים וחלקן אף הפכו ליצירות פולחן. מחזותיו הועלו עד כה במגוון תאטראות בארץ ובעולם.

מי רוצה סיבוב על גמל הוא שיתוף פעולה בין אריאל ברונז שיצר את הקונספט וכתב את המילים ובין סימי לי ג'ונס שעל הנגינה והצלילים.

יצירה, טקסטים, ביצוע וטרור: אריאל ברונז
מוזיקה חיה וחגורות חבלה: סימי לי ג'ונס
מוזיקה חיה וחגורות חבלה במופע המקורי: גלי קנר
עיצוב וסטיילינג: עידית הרמן

מופעים קרובים וכרטיסים

לא נמצאו כרטיסים למופע זה
Top