לביאה

מופע אורח מאת רעות שמש

"יצירה אשר שנותנת מושג, עד כמה סופה של התמימות היא בעלת השפעה פוליטית" -ניקול שטרקר, דצמבר 2015

"לביאה היא גדולה, אפורה, אמיצה, אישית, אבל לא פרטית. רעות שמש מאפשרת לאומנות המחול לעסוק בפגיעות מבלי לצייר את הקורבן כקטן וחסר ישע״ -מלני זוכי, אוגוסט 2016, מגזין מחול

זוכה פרס המחול והתיאטרון של עיריית קלן 2017
זוכה פרס הקהל פסטיבל 638 קילו טנז אסן 2017


היצירה לביאה היא פרקי זכרונות משירותה הצבאי של היוצרת, רעות שמש, בצה״ל. תוך שימוש בזכרונותיה האישיים שמש שופכת אור לגבי תופעה אשר כמעט ואינה מדוברת: הטראומה הרגשית והייאוש אשר הינם, פעמים רבות, מנת חלקן של חיילות בעמדות זוטרות בצה״ל. לפיכך, למרות הדרישה מהן להיות קשוחות וחזקות, רבות מהן מתמודדות עם מצבים של אובדן שליטה, הפרעות אכילה, והטרדות מיניות.

היצירה לביאה עוסקת בפגיעות, יחסי כוח ומרות, קונפורמיות ואובדן הפעולה העצמאית. היא מתארת את הצורך לאישור הקול הגברי עד כדי אובדן גבולות על הגוף הפיזי, במבנה ההיררכי הנשלט בעיקר ע״י גברים בעמדות כוח, ובכך עוסקת בהשפעה של זכרונות עבר וטראומה על ההווה. העבודה בוחנת מקרוב את הטרנספורמציה מרגישות לאטימות רגשית, משליטה לחוסר שליטה, ממרד לייאוש וכניעה. לביאה משחזרת ובוחנת מחדש את ההשפעה המשמעותית והעקבית של החברה והפוליטיקה על היבטים פסיכולוגיים של האינדבידואל. 

היצירה הינה פרויקט רב תחומי אשר תורגם לשפות שונות. היא הוצגה כטקסט, ווידאו ועבודת מחול בתאטראות, גלריות ומוזואונים רבים בערים שנות, בין היתר בדיזלדורף, המבורג, ברלין, אסן, שוויץ, ניו יורק, שיקגו,  מריבור, בראסוב ועוד. העבודה זוכת פרס המחול והתיאטרון של עיריית קלן לשנת 2016.

 

המופע מיועד לקהל מבוגר בלבד (18+).

 

המופע "לביאה" מוצג כחלק מתכנית חדשה לחילופי תרבות בין תל אביב (תאטרון קליפה) לקלן (רעות שמש), בתמיכה עיריית קלן, הקרן למשפחה, ילדים, נוער, תרבות וספורט של נ.ר.ו,
RheinEnergie Stiftung, StepUp KunstSalon Stiftung ו – TanzFaktur.

כוריאוגרפיה, קונספט, טקסט: רעות שמש
ריקוד ויצירה: הלה אימלר ורעות שמש
מוזיקה: סימון באור
עיצוב תאורה ובמה: רוני שנדר
וידאו: רוני שנדר
הפקה: סבינה שטוקר

 

מופעים קרובים וכרטיסים

לא נמצאו כרטיסים למופע זה
Top