יצירה אינסטנט – סדנת אמן עם רעות שמש ועידית הרמן

סדנה פרקטית לשחקנים, פרפורמרים וכוריאוגרפים המעוניינים לקדם את התהליך היצירתי שלהם, ולרכוש כלים להפיכת קונספט יצירתי לסצנה בימתית קצרה באופן מהיר ואינטואיטיבי.

לסדנה שלושה חלקים:
חלק ראשון – דינמיקות: המשתתפים ילמדו טכניקות לקומפוזיציה וכוריאוגרפיה הכוללות אפשרויות לאלתור, תוך מודעות ליחסים הדינמיים בין המופיע, האובייקט, החלל והצופה, וכיצד להשתמש במתח ביניהם.
חלק שני – יצירה אינטסנט: כל אחד מהמשתתפים יונחה בנפרד ליצירת קטע בימתי קצר שמוכן להופעה במסגרת זמן מוגבל.
חלק שלישי – עבודה בקבוצה: יצירת עבודה קבוצתית קצרה, אשר תשלב את יצירותיהן האישיות של המשתתפים והכלים שנרכשו בחלקה הראשון של הסדנה.

 

אודות רעות שמש ועידית הרמן

רעות שמש היא כוריאוגרפית עצמאית העובדת בקלן והמבורג, גרמניה.
היא כעת האמנית בשהות (artist in residence) ב- K3 בהמבורג.
בעלת תואר ראשון מ-ArtEZ Institute of the Arts בארנהם, הולנד, ותואר שני מהאקדמיה למדיה ואומנות של קלן.

עבודותיה של שמש מגוונות ונעות על הציר שבין מופעי מחול ותנועה עכשוויים ליצירות שירה וקולנוע ניסיוניות, והוצגו בחללים ופסטיבלים רבים.
בנוסף היא מלמדת כוריאוגרפיה במספר אוניברסיטאות.

עידית הרמן היא מייסדת ומנהלת של תיאטרון קליפה.
תחת ניהולה האמנותי, קליפה הפך להיות בית לאמנים אשר תהליכם היצירתי מדגיש עבודה רב-תחומית ומחקר מתמשך של השיטות והסגנונות הרבים באמנויות הבמה.

הרמן מביימת את יצירות הקבוצה לבמה ועבודות מבוססות אתר (site specific) ובהשתתפות הקהל (אימרסיביות), ומעצבת אותן במלואן, לדוגמה תפאורות ותלבושות.
עבודתה הוצגה בעשרות מדינות וזכתה לפרסים בארץ ובעולם, כאשר אחד מהם הוא פרס לנדאו היוקרתי, אשר ניתן על תרומתו הנמשכת של תאטרון קליפה בשדה התאטרון החזותי בישראל.

מופעים קרובים וכרטיסים

  • 30.11.18 | יום שישי | 11:00 | בית קליפה, רח' הרכבת 38, תל אביב לכרטיסים
Top