הקבוצה

תיאטרון קליפה נוסד ב-1995 ע"י השחקן והמוזיקאי דמיטרי טולפנוב (רוסיה), והרקדנית, בימאית וכוריאוגרפית עידית הרמן (ישראל).

המפגש בין השניים הוביל ליצירת שפה בימתית ייחודית המשלבת בין אמנויות התיאטרון, המחול, העיצוב והמוסיקה: דואט מבריק של שפת התיאטרון הטוטאלי, אשר גובשה במשך השנים ומזוהה עם קבוצת קליפה. שפה זו מאופיינת בשליטה מוחלטת בכל מרכיבי המופע: תנועה, חלל, תפאורה, תלבושות, סאונד, תאורה ובימוי, המהווים כלי ביטוי אומנותיים יסודיים לצד יכולותיו של השחקן המופיע על הבמה.

מותו הטרגי של דמיטרי טולפנוב בפברואר 2015 העלה שאלות רבות בנוגע להמשך דרכו של התאטרון, וחייב חשיבה מחודשת על עתידו. הרמן, המנהלת האמנותית של התאטרון, נעזרה בדור היוצרים הצעיר שצמח בו לאורך השנים, ובכוחותיהם המשותפים נפרצה הדרך אל שנות הפעילות הבאות של הקבוצה.

את תיאטרון קליפה ניתן להגדיר בדרכים שונות. כמו שמו, הוא מהווה קליפה העוטפת מגוון של זהויות, יוצרים וחוויות תיאטרליות. כל אחד ממופעי הקבוצה הוא עולם ומלאו, אף מופע אינו דומה לשני. מתוך מודעות לשדה הפרפורמנס העולמי, קליפה ממשיכה מסורות קנוניות תוך דחיקת הגבולות של האסתטיקה והשפה המוכרת. בו בזמן, תוך תגובה תמידית ובלתי מתפשרת למצב הפוליטי והחברתי בישראל.

תאטרון קליפה משנה את פניו בהתאם לרוח התקופה ונמצא תמיד עם היד על הדופק של עולם האומנות. מדובר בתאטרון עתידני, שלא מפסיק לבחון את המגמות החדשות והמסקרנות בתחום, ואף להמציא אותן. תיאטרון קליפה משנה את חווית הצופה, את גבולות המדיום וקורא לפעולה, על הבמה ומחוצה לה.

אי אפשר לדבר על תאטרון קליפה מבלי להזכיר את חשיבותו של הדמיון. בין אם הוא מעוות, אקסטרווגנטי או מופרע, הוא תמיד נועד לעורר מחשבה, לתעתע בנו ולשנות את הדרך בה אנו מסתכלים על העולם.

תיאטרון קליפה תרם רבות להתפתחות התיאטרון החזותי בישראל ונחשב למוביל בתחום. יצירות הקבוצה מוצגות בתיאטראות ובפסטיבלים בינלאומיים רבים. במהלך שנות קיומה יצרה קליפה עשרות מופעים ושיתפה פעולה עם גורמי תרבות מרכזיים בארץ ובעולם.

פרסים:
1996​ – פרס שטרנפלד לתיאטרון, עבור המופע קליפה.
1997 – פרס ראשון בפסטיבל גוונים במחול, עבור המופע אנגל.
1999 – פרס התיאטרון הישראלי בקטגוריית הצגת הפרינג' הטובה ביותר, עבור המופע מבוקש.
2003 – פרס רוזנבלום לתיאטרון, עבור הישגיי הקבוצה בתחום.
2001 – האירוע התיאטרוני החשוב ביותר לשנה זו לפי מבקרי ידיעות אחרונות עבור המופע דאוס אקס מכינה, בפתיחת פסטיבל ישראל.
2003 – 2006  – נבחר הקרן למצויינות בתרבות.
2008 – אירוע תיאטרון-החוצות החשוב של השנה, לפי מבקרי המגזין "תיאטר" הפולני עבור המופע סאלטו מורטלה.
2009 – פרס מפעל הפיס לאמנויות הבמה על-שם מיכאל לנדאו, בקטגורית בימוי תיאטרון.
2012 – פרס ראשון בתחרות לכוריאוגרפיה עכשיוית מטעם משרד התרבות הדרום קוריאני.

החזון

אנחנו מעריכים את כנות התנועה לעומת המילה.
 
אנחנו מאמינים שהזמן בו אנו נמצאים על הבמה קרוב יותר למציאות מכל זמן אחר.
 
אנחנו חושבים שפעולת ההופעה היא השקר המושלם.
 
אמנות המופע היא התחושה, הרגע, הקסם – הדבר שקורה בין מופיע וצופה. היא מתרחשת בזמן ובמקום וביחס אליהם. היא שמה דגש על הדרך שבה המופיע פועל, נע, ויוצר דימויים חזותיים אל מול קהל.
 
אמנות המופע חופשיה ממבנה עלילתי ומוטב לה להיות מובנת כמו שיר. היא פועלת על החושים ולא רק על הדעת. היא תמיד חד פעמית.
 
קבוצת קליפה מאמינה בתיאטרון טוטאלי וביצירה מקורית ועצמאית של כל מרכיבי המופע. חווית הצופה מתחילה עם כניסתו בשערי בית התיאטרון ומהווה חלק מהמופע.
 
אנו מאמינים כי אמן מופיע צריך להתמחות בכמה סוגי אמנויות ומלאכות. חברי הקבוצה הם שחקנים ורקדנים, וחלקם מנגנים ומלחינים מוסיקה. חברי הקבוצה מתמחים במלאכות שונות ויוצרים את התפאורה, האביזרים והתלבושות עבור המופעים.
 
כללי העבודה בקבוצה מאופיינים בחופש יצירתי מוחלט לצד משמעת עצמית ומודעות גבוהה. חברי הקבוצה מאמינים ביצירה כדרך לצמיחה והתפתחות אישית וגם בכוח של אמנות לשנות מציאות. האמנים בקליפה נמצאים בחיפוש מתמיד אחר האיזון בין יצירה עצמאית לבין חברות בקבוצה.
 
תיאטרון קליפה שואף ליצור לפי שיטה ושפה ייחודיים לו. השפה התיאטרלית והסגנון של התיאטרון נמצאים בתנועה מתמדת. שיטת העבודה והתרגול בקבוצה מאופיינת ב'קילוף' השיטה שהתקבעה. דרכה של הקבוצה היא דרך של שינוי.

חברי הקבוצה

דימה (1966-2015) מייסד

דמיטרי טולפנוב | (1966-2015) יליד לנינגרד, ברית המועצות.

למד פיסול באבן בבית הספר לאומנויות בלנינגרד ובמקביל למד משחק ומוסיקה בבית הספר האוניברסיטאי בעיר. לאחר סיום לימודיו, גויס לתזמורת הצבא האדום כנגן חצוצרה.

ב-1998, תוך ניצול כישורים אותם ניתן לרכוש רק בצבא האדום, הצטרף ללהקת הרוק AVIA, אשר ממנה התפתחה קבוצת התיאטרון הרוסית הנודעת – DEREVO, בניהולו של אנטון אדאסינסקי. דמיטרי יצר והופיע עם הקבוצה עד שנת 1995. בשנת 1994 פגש את עידית הרמן, והשניים החלו לעבוד ביחד על יצירות משותפות. כעבור שנה, הקימו השניים את תיאטרון קליפה בתל אביב.

לבד מיצירה, בימוי והשתתפות ברוב מופעי קליפה, כמו גם הלחנת המוזיקה המקורית למופעים, דמיטרי המציא, תכנן ובנה את התפאורות, האביזרים והמתקנים בכל מופעי הקבוצה.

דימה נפטר בפברואר 2015, בעת מסע הופעות של התאטרון בהודו עם המופע "ללא כוחות מזוינים".

בשנת 2017, הקים תיאטרון קליפה אתר ייעודי לזכרו של דימה

עידית מנהלת אמנותית ומייסדת

עידית הרמן | (1971) ילידת תל אביב.

למדה מחול מגיל צעיר ובהמשך גם כוריאוגרפיה. בין השנים 1989-1991 רקדה בלהקת המחול בת-שבע. לאחר מכן יצרה ורקדה בפרויקטים רבים בתחום המחול והתיאטרון בבלגיה ובהולנד, שם גם פגשה את דמיטרי טולפנוב.

לאחר שנתיים של עבודה משותפת, הקימו השניים את תיאטרון קליפה בתל אביב. במסגרת התיאטרון, יצרו במשותף עשרות מופעים שזכו להכרה בארץ ובעולם, וגיבשו שפה תיאטרונית ייחודית עם שאר חברי האנסמבל.
עידית ייסדה וניהלה את פסטיבל התיאטרון הבינלאומי "קליפה אדומה". תחת ניצוחה, זכה התיאטרון בפרסים חשובים בישראל ובעולם, ביניהם פרס רוזנבלום לתיאטרון, נבחר הקרן למצוינות בתרבות, פרס שטרנפלד לתיאטרון ופרס התיאטרון הישראלי להצגת הפרינג' הטובה ביותר.

כיום, עידית משמשת כמנהלת האמנותית של תיאטרון קליפה. היא מביימת ומעצבת את רוב מופעי הקבוצה ומשתתפת בחלקם. בין עבודותיה הבולטות ניתן לציין את הפרפורמנס "Forever\מעבר", "מתקן 27", "תרבות בפריפריה" ואת ההצגות "אורפאוס של הפרברים" ו-"פרדייז".

אריאל יוצר, מופיע

אריאל ברונז | (1984) יליד אודסה.

למד משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין, פילוסופיה ואמנות בבית הספר לאמנויות מנשר, ובוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב.

יחד עם הבמאית והכוריאוגרפית מרינה בלטוב, ייסד את קבוצת התיאטרון "ברונז-בלט", המציגה את ההופעות של השניים, פרי עטו של ברונז. הצגות הקבוצה משלבות בין תיאטרון אבסורד, סוריאליזם, דאדא ותיאטרון פיזי, ועוסקות ברובן בחשיפת מנגנוני השחיתות בחברה הישראלית.

בשנת 2015 התחיל לעבוד עם עידית הרמן, המנהלת האמנותית של קליפה. השניים יצרו את הפרפורמנס תלוי המיקום "מתקן 27". אריאל מופיע במסגרת הצגות האנסמבל ומחוצה להן, עם מופעים כמו "מי רוצה לרכב על גמל?" ו-"Love the Juice".

הצגות שכתב, ביניהן "ארוחה משפחתית", "הדייר חיימוביץ'", "ארץ פוק" ו-"אני דניאיל חארמס", מוצגות בקביעות בארץ ובעולם. בנוסף, יצר וביים את הההצגה "חלומלילקיץ" (עיבוד למחזה השייקספירי), ואת הפרפורמנסים "מישהו בבית" ו-"תרבות בפריפריה".

מיכל יוצרת, מופיעה

מיכל הרמן | (1974) ילידת ישראל.

יוצרת עצמאית עבור פסטיבלים בארץ ובעולם, מלמדת ומעבירה סדנאות מחול, מופיעה ויוצרת בקליפה. בוגרת תיכון תלמה ילין במגמת מחול ומכללת סמינר הקיבוצים במסלול מורים בפועל.

מיכל השתתפה בהצגות בתאטרון הבימה והקאמרי ורקדה באנסמבל בת שבע, בלהקותיהם של ליאת דרור וניר בן גל, נעה דר, איציק גלילי ועוד. מיכל זכתה בפרס שר התרבות והמדע לשנים 2003, 2007 ו-2012.

מאז הקמת תיאטרון קליפה, פעלה כמנהלת חזרות, רקדנית, שחקנית, אדמיניסטרטורית וכוריאוגרפית הבית.

עבודותיה בתחום המחול עלו במסגרות רבות, ביניהן פסטיבל "הרמת מסך", "גוונים במחול" ו"אינטימאדנס".

בקליפה, השתתפה בפסטיבלי קליפה אדומה בשניםן 2007-2011, יצרה את הכוראוגרפיה עבור הצגות הילדים "מה קורה עם שבתאי" ו-"השיר של לולה", השתתפה בפרפורמנס "Forever/מעבר" וכן העלתה את כל עבודותיה המקוריות. ייסדה את "גופיה", מסלול הכשרה שפועל בקליפה, ומתעסק בגוף, פרפורמנס, יצירה והשראה. במסגרת "גופיה", מפעילה מיכל גם קייטנה לילדים בחודשי הקיץ.

בספטמבר 2015 החלה להעלות בקליפה סדרת מופעים בשם "המארחת", בהם היא מזמינה דמויות מפתח מתחלפות מחייה לשיחה ודואט מול קהל.

ארתור יוצר, מופיע

ארתור אסטמן | (1982) יליד רוסיה

כוריאוגרף, רקדן, צייר, שחקן ואמן. ארתור החל לרקוד בגיל 4. בשנת 1999 סיים את בית הספר לבלט בוורוניז' ועלה לישראל. למד במשך שנתיים באקדמיה הגבוהה למוסיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים. בשנת 2002 הצטרף ללהקת המחול הקיבוצית, שם רקד ויצר במשך 6 שנים.

ב-2008 השתתף בתכנית הריאליטי "נולד לרקוד 3" בערוץ 2, וזכה במקום השני.

לאורך השנים ארתור המשיך לרקוד וליצור בשיתופי פעולה עם להקת ענבל פינטו ואבשלום פולק, ברק מרשל, מרכז סוזן דלל, מאיה דונסקי, תאטרון קליפה ועוד יוצרים רבים מתחומי המוסיקה, הציור הצילום והבימוי.

בין 2009-2015 הצטרף לצוות של אמנים בינלאומיים בלהקת מריה קונג. שם הוא יצר, רקד, ועיצב תלבושות עבור הלהקה.  

בספטמבר 2015 העלה בפעם הראשונה יצירת סולו באורך מלא, "אחה"צ + ערב עם פאון", בתיאטרון קליפה. משנת 2015 ארתור יוצר בתיאטרון קליפה, ואחראי על הכוריאוגרפיה בכל מופעי הקבוצה.

מאז 2015, ארתור מתפקד ככוריאוגרף אורח בתכנית הריאליטי הרוסית "ТАНЦЫ на ТНТ". בנוסף, ארתור מצייר ומציג בתערוכות בארץ ובחו"ל.

רפאל מופיע

(1984) יליד אוקראינה | Rafael K. Haugas

גדל והתחנך באשדוד. כנער למד תיאטרון, סייף, אקרובטיקה, קרבות במה ומחול ואף הספיק להשתתף בהפקות רבות. בהמשך למד בסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב.

בזמן לימודיו, היה שותף ליצירת ההצגה "הדייר חיימוביץ" שבה גם שיחק, והועלתה לראשונה במסגרת הצגות שנה ג' בניסן נתיב. ההצגה זכתה להצלחה רבה בארץ ובעולם, והמשיכה להופיע בפסטיבלים שונים בעולם.

מאז הספיק לשחק במספר הצגות פרינג', בתיאטרון ייעודי לקהל דובר רוסית, בתפקידי אורח בסדרות ישראליות, ולאחרונה הופיע בתפקיד ראשי בפיצ'ר ברוסיה..

לתיאטרון קליפה הצטרף בשנת 2012. במסגרת התיאטרון השתתף בפסטיבל "קליפה אדומה 6". הוא הופיע כפרפורמר ב-"Forever/מעבר" שעלה במסגרת פסטיבל ישראל בירושלים, ובהמשך במוזיאון תל אביב. הוא משתתף בהצגות "מה קורה עם שבתאי", ומגלם את תפקידו של אדם במופע "פרדייז".

מלבד היותו שחקן בקליפה, רפאל מתפקד גם בתור איש טכני, מפעיל תאורה וסאונד בקליפה ובתיאטראות נוספים.

צבי מופיע

צבי פטרקובסקי | (1980) יליד ישראל.

צבי ודארטניאן (ג'ק ראסל טרייר נאמן), הצטרפו לתיאטרון קליפה ב-2009. במשך שנים, צבי למד מוסיקה והיום הוא מנגן ומלמד נגינה על גיטרה, יוקללה, אקורדיון, בנג'ו ומפוחית.

בשנת 2006 הקים צבי את ההרכב "צבי ונערי הליווי" בו הוא כותב את הטקסטים, מלחין ושר. השעטנז הסגנוני שמאפיין את ההרכב משלב בין שאנסון צרפתי, קברט, בלוז, רוק ומוסיקה רוסית מסורתית. ההרכב הוציא אלבום בשם "שוטף + 60" והם מופיעים עם שיריו.

צבי הוא קונדיטור ומסעדן לשעבר, ובמשך חמש שנים היה הבעלים של מסעדה איטלקית בקריית מוצקין ושל קונדיטוריה בחיפה, כאשר בזמנו הפנוי היה מופיע עם שיריו בפאבים ובבתי קפה בצפון. לתיאטרון קליפה הגיע במקרה: סטודנטית מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, שראתה אותו מנגן באקורדיון, שאלה אם הוא שחקן של "קליפה". צבי, שלא הכיר את התיאטרון, הסתקרן והצטרף לסדנא של קליפה חודש לאחר מכן. מאז ועד היום, צבי חבר באנסמבל של קליפה, משתתף במופעי הקבוצה ויוצר מופעים עצמאיים.

הסיכוי שתראו את צבי בלי דארטניאן הוא קלוש, והם מופיעים יחד בהצגה "פרדייז" של קליפה וגם בהופעות רחוב בפסטיבלים. בתיאטרון קליפה, צבי השתתף בהצגות: "קפקא", "מה עובר על שבתאי", "פרדייז", "השיר של לולה", בפרפורמנס "Forever/מעבר" ולאחרונה במופע "מישהו בבית". בנוסף, כיום תוכלו למצוא את צבי במופע חוצות לילדים שיצר – "תזמורת הצעצועים", או באחת ההופעות של להקתו החדשה – "The Billhillies".

עודד יוצר, מופיע

עודד צדוק | (1974) יליד ישראל.

למד משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין. עם סיום לימודיו החל לרקוד עם מספר כוראוגרפים בולטים, וביניהם יעל אורני ,סאלי אן פרידלנד ,מיכל הרמן ועוד רבים.

במשך השנים, אסף ידע נרחב בתחום אומנות הבמה והמסך. בין כישוריו ניתן למנות ליצנות, תאטרון פיזי, בוטו, משחק עם מסכות, משחק מול מצלמה, עיצוב ועוד.

עודד השתתף במספר רב של הפקות תיאטרון בארץ ובחו"ל, ובהן "פולחן האביב", "ארבע העונות", "לב של כלב" ו-"המופע של ק'". עודד עבד בתאטרון הקאמרי והשתתף בפרויקטים בקולנוע ובטלוויזיה.

בעשור האחרון עודד עובד בתיאטרון קליפה ובמסגרתו השתתף בהצגה "פרדייז", הופיע בפרפורמנס "Forever/מעבר".

יצר את הצגת הילדים "סיפורי היער הקסום" ואת המופע "This is How We Do It" ועוד. בנוסף, עודד השתתף בפרפורמנסים "מתקן 27", "תרבות בפריפריה", ובאחרונה העלה את הצגת הילדים "לילה טוב הילל".

אורין יוצרת, מופיעה

אורין יוחנן | (1985) ילידת ישראל.

אמנית רב-תחומית, מנהלת חזרות ומורה למחול. החלה לרקוד בלט בגיל 6 וסיימה את לימודיה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ב-2003. זוכת תחרות ״מיה ארבטובה לבלט״ 2002.

רקדה בלהקת המחול הקיבוצית (2006-2010). בשנים 2010-2011 רקדה בלהקת "הפרויקט" של סוזן דלל ובית האופרה הישראלית כרקדנית ראשית, ביצירות של וויליאם פורסיית', עמנואל גת, ג'קופו גודאני, עידן שרעבי ואחרים. מאז 2010 רוקדת ויוצרת באופן עצמאי, עם כוריאוגרפים רבים, וביניהם סהר עזימי, עידית הרמן, גילי נבות ורבים נוספים.

ב-2014, אורין זכתה בפרס משרד התרבות והספורט לרקדנית מצטיינת. בקיץ 2017, הפכה לכוכבת ריאליטי כשהופיעה בתכנית המצליחה "רק רוצים לרקוד".

בין יצירותיה: "מיסיז" (2007), ״ים-יבשה״ (2013), ״חדר מלחמה״ (2014), ״ללא קשר דם לעולם״ (2014), "The Beign Herd” (2015), “I-Dare-U” (2016), “More or Less is More” (2016).

מלמדת בלט, מחול עכשווי, עבודת ריצפה ורפרטואר במסגרות שונות וביניהן תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול, תלמה ילין, ביכורי העתים, הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, תיאטרון קליפה ואחרים.

דרור יוצר, מופיע

דרור ליברמן | (1988) יליד ישראל.

בתור ילד שגדל בבאר-שבע, דרור למד מגוון גדול של שיטות וטכניקות עבודה בתנועה, כמו ג'ודו, פרקור, אקרובטיקה, בלט קלאסי, מחול מודרני וטיפוס הרים.

הוא עבד עם מגוון כוריאוגרפים, ביניהם נמרוד פריד, שרונה פלורשיים, נעה דר, ניר דה וולף ומאיה בריינר.

בגיל 25, דרור הגיע לתיאטרון קליפה עם הפרפורמנס "המקום הכי נמוך בתל אביב". בעקבות הצלחת המופע, דרור השתלב בפרפורמנס של התיאטרון, "Forever\מעבר". עד כה, דרור יצר 7 עבודות שונות.

בשנת 2015, יצר את מופע היחיד "לא רך ולא קליל", עבודה אוטוביוגרפית המשלבת פרפורמנס וריקוד. המופע נחל הצלחה בישראל, ומופיע ברחבי העולם בשנים האחרונות.

קזויו יוצרת, מופיעה

קזויו שיונורי | (1984) ילידת יפן.

כוריאוגרפית, פרפורמרית, אמנית ויוצרת.

בעלת תואר שני באמנויות מהמחלקה למחול וספורט, באוניברסיטה לנשים לחינוך גופני ביפן. זמן קצר לאחר סיום הלימודים, זכתה קזויו במספר פרסים, ביניהם "פרס ממשלת יפן לעבודה מעבר לים עבור אמנים" (2010) ו-"פרס קרן האמנות פולה" (2012) על קולה הייחודי והמבטיח בתור כוריאוגרפית.

מאז שהצטרפה לתיאטרון קליפה, קזויו השתתפה בהצגת הילדים "מה קורה עם שבתאי", ויצרה את המופע "Take-Down" עם דרור ליברמן, ואת "This is How We Do It" עם עודד צדוק.

המופעים שלה הציגו ומועלים ברחבי העולם, וזוכים לשבחי הביקורות. באחרונה הופיעה בבולגריה, צ'כיה, קרואטיה, גרמניה, נורווגיה ויפן.

קזויו מתגוררת בתל-אביב.

אנאל מופיעה

אנאל בלומנטל | (1985) ילידת ישראל.

בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב. שחקנית פיזית, אמנית אקרובלנס, זמרת ורקדנית. אנאל לקחה חלק באנסמבל ציפורלה, ובתיאטרון הרפרטוארי השתתפה בהצגות "מקבת" ו-"דג מוסר" בתיאטרון הקאמרי.

אנאל הופיעה בהצגות בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר ("לץ פליי", "דיאמדיה") בהן שילבה בין משחק לבין פנטומימה ואקרובאלאנס.

בשנת 2014 השתתפה בפסטיבל המסכות בוונציה, באירוע "פירומניה" שנערך בארמון פאסי.

בטלוויזיה הופיעה בסדרות "אלנבי", "לא הבטחתי לך" ועוד, ושיחקה בסרטים "אמת" של ירון אלוש ו-"ציפור בחדר" של ארי דוידוויץ'. באחרונה, השתתפה בהצגה "הכבש השישה עשר" של התיאטרון הארצי לנוער.

בתיאטרון קליפה, אנאל השתתפה בתחילה בסדנה לאמנות המופע ותיאטרון תנועה. בהמשך השתתפה בפרפורמנס "Forever\מעבר", בהצגת הילדים "מה קורה עם שבתאי" ובמופע "מישהו בבית".

בנוסף, אנאל מביימת, ועוסקת בכוריאוגרפיה לתיאטרון, בדיבוב ובאיפור מקצועי.

עדי מופיעה

עדי פז | (1983) ילידת ישראל.

שחקנית, רקדנית, כוראוגרפית, יוצרת עצמאית ומורה לתאטרון-מחול. בוגרת המסלול לתיאטרון-מחול, ובעלת תואר ראשון בחינוך תיאטרון-מחול במכללת סמינר הקיבוצים. למדה כוראוגרפיה בביה"ס "כלים". ככוריאוגרפית ופרפורמרית יצרה שש יצירות תאטרון-מחול עצמאיות עד כה: "פרימיירה", "תחבושת אישית", "גבר, אישה, אדמה", "פוליאנות", "Post-It" ו-"Waiting List".

בתיאטרון קליפה, עדי משחקת בהצגת הילדים "השיר של לולה", ומשתתפת במופע "מישהו בבית".

מלבד עבודתה בתיאטרון, עדי היא מורה לתאטרון-תנועה לכל הגילאים, ומעבירה סדנאות תנועה לשחקנים ורקדנים. יצרה כוראוגרפיות רבות להצגות תאטרון בארץ, וכיום מלמדת תנועה במקומות שונים בארץ ומופיעה כשחקנית ורקדנית באנסמבל "תוצרת בית".

מרן מנהלת סיורים בינלאומיים

מרן אלדרס | (1979) ילידת הולנד.

מרן היא בוגרת האקדמיה לעיתונות ותקשורת באוטרכט, ולמדה בחוג מדעי המדינה באוניברסיטת וריי באמסטרדם. היא עבדה בתור כתבת וצלמת בהולנד ובישראל משנה 2002.

מרן השלימה את לימודיה בניהול פיננסי, והצטרפה לפסטיבל SPRING לאמנויות המופע בשנת 2015, בתור מנהלת לשכה וסייעת פיננסית. במקביל, התמחתה בתפקידי אדמיניסטרציה עבור ארגוני תרבות ללא מטרות רווח.

בשנת 2016, מרן עברה לישראל, שם עבדה עבור להקת המחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק, לפני שהצטרפה לתיאטרון קליפה. מרן היא האחראית על שיתופי הפעולה של קליפה בחו"ל. היא גם עורכת עבור קונצטרנישראל, ארגון ללא מטרות רווח שתומך בהצגת אמנות ישראלית בהולנד.

יוני אמן סאונד, מופיע

יוני טל | (1984) יליד ישראל.

מוזיקאי, מעצב סאונד, מתכנת, מנהל טכני, ופרפורמר לעת מצוא.

יוני החל בלימודי פסנתר קלאסי בגיל שבע ובהמשך עבר ללימודי ג'אז. לאחר שירותו הצבאי, למד סאונד והפקה מוזיקלית במכללת בי.פי.אם בת"א, שם גילה את המוזיקה האלקטרונית על גווניה והחל לשלב אותה ביצירתו.

בתום לימודיו החל לעבוד כטכנאי סאונד ותאורה בתאטראות שונים, ובמקביל יצר עבורם מוזיקה מקורית, עיבודים מוזיקליים, ועיצובי סאונד אמנותיים.

בשנת 2011 הצטרף לקליפה בתור קופאי. מאז עבר בין כל התפקידים הטכניים בתאטרון ובמקביל הלחין מוזיקה עבור הצגות הקבוצה. בשנת 2016 החל להגיח כשחקן אורח בהצגות הקבוצה.

השתתף כנגן, מלחין, מעבד ומעצב סאונד בהפקות "המצפה", "אורפאוס של הפרברים", "השיר של לולה", "אטום", "Love the Juice", "This is How We Do It", "מישהו בבית", ועוד.

גבריאל מופיעה

גבריאל נויהאוס | (????) ילידת שוויץ.

רקדנית, שחקנית ואמנית מיצג. לאחר קריירה כרקדנית בבריסל, לונדון, ג'נבה, פריס, ציריך ובזל, הגיעה ארצה בעקבות אהבה ונשארה מאז. גבריאל יצרה עבודות בינתחומיות בשיתוף עם אמנים מתחומים שונים, וביניהן אמנית הקול ענת פיק, האמנית הפלסטית ענת מיכאליס-לוי והמשוררת ענת זכריה. העבודות הוצגו בגלריות, תאטראות ופסטיבלים שונים.

השתתפה בפסטיבל "קליפה אדומה" בשנים 2009, 2010, 2012 ו-2014, כמו גם בפסטיבל אינטימדאנס בשנים 2012 ו-2013.

משנת 2011 משתתפת בהפקות של תיאטרון קליפה. מופע היחיד שלה "האישה שלא רצתה לרדת לקרקע" הועלה בקליפה ב-2012, ומאז הציג בכל רחבי העולם. בשנת 2015 העלתה בקליפה מופע יחיד נוסף בשם "Up and Down and Away With It", השתתפה בפרפורמנס "מתקן 27", והעלתה את היצירה LAVASH בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם אמנים ארמנים.

בשנת 2016 השתתפה בתכנית רזידנסי באיטליה מטעם קרן בוגליאסקו ניו-יורק, העלתה את הפרויקט החברתי Street Poetry ויצרה את הצגת הילדים "לילה טוב הילל" בשיתוף עודד צדוק.

גבריאל מעצבת בעצמה את התלבושות לכל המופעים שלה. היא עובדת עם חומרי גלם לא שגרתיים כמו נייר או צמיגי אופניים, כדי ליצור מיצגים יוצאי דופן ותלבושות מסקרנות להופעות.

כיום היא משחקת בהצגה "כינור" בתאטרון תמונע, וב"מה קורה עם שבתאי" של קליפה.

רבקה מנהלת אדמיניסטרטיבית

רבקה הרמן | (1947) ילידת מצרים.

נולדה בקהיר שבמצרים בכ"ט בנובמבר. בשנת 1949 עשתה עליה עם הוריה, אחיה ואחיותיה אל העיר חולון. בשנות השבעים ילדה את עידית (1971) ומיכל (1974). בשנת 1998, הצטרפה רבקה לעידית ולדימה והייתה לאחת ממקימות תיאטרון קליפה. מאז שנת 2014 רבקה עובדת בתאטרון בקביעות, בנחישות וברגישות, ובאותה שנה גם התמנתה להיות מנכ"לית התיאטרון. 

Top