לוח מופעים
אוגוסט
 

לא רך ולא קליל


איבוד תנועתי לביוגרפיה קצרה
 
"דרור ליברמן מעלה את אחת היצירות האישיות המקוריות והמכאיבות ביותר, וכדרכו הוא לוכד את העין בווירטואוזיות של תנועתו, הנראית לעתים כאקרובטיקה מושלמת [...] התוצאה מדהימה. [...] זאת יצירת סולו, אבל היא פנורמית וחודרת כצילומי אולטרה-סאונד, רנטגן, CT ו-MRI. [...] לראות ולא לשכוח." (צבי גורן, הבמה)
 

"יצירת הסולו בטובה ביותר לשנת 2015" (אורה ברפמן DANCETALK)

"לא בכל יום זוכים לראות כישרון צעיר ורענן, בעל אמירה כנה משלו. [...] מופע שאין בו רגעים משעממים." (רות אשל, הארץ)

"פרפורמר חזק מאד, בעל יכולות אתלטיות ותאטרליות, שהצליח להעלות עבודה מעניינת, אישית וספציפית באופן יוצא דופן [...] כאן, זה יצר תגובה והזדהות שקשה להתעלם ממנה." (אורה ברפמן, DANCETALK)

"הכוח של העבודה טמון ברגישות הפלסטית של ליברמן, רגישות מולדת נפלאה שאי אפשר לזייף" (המבכרת, ענת זכריה)

"עבודתו הנוגעת ללב של דרור ליברמן מוכיחה עד כמה הפסיפס התרבותי של הארץ הזאת, והמשפחה שבה גדל, לא רק חרוטים עמוק בנפשו אלא גם מוטבעים בשריריו, בעורו ובתנועותיו כמו מחול שדים שאינו נותן מנוח" (עידית סוסליק, עכבר העיר)

דרור ליברמן הוא אמן פרפורמנס בין תחומי, אוטודידקט.

בוגר המכינה של ניסן נתיב ירושלים, "הסדנא להכשרת רקדנים" בחיפה ו"כלים- גוף לעבודה כוריאוגרפית", זוכה פרס שרת התרבות לתלמידי אומנות לשנת 2013.

דרור מלהט בין יכולות וסגנונות רבים, ביניהם מחול, תאטרון רחוב, אקרובטיקה, ספוקן-וורד, פארקור, סאונד, טקסט, תאטרון חזותי, ועוד.  לטענתו, הוא "אומן אנטי-דיספלינרי" החותר תחת הגדרת הז'אנר שלו כאומן. כרקדן, עבד עם כוריאוגרפים רבים, בינהים: ניר דה וולף, נעה דר, מיה ברינר, נימה יעקובי, שרונה פלורסהיים, נמרוד פריד, לימור קורקין, דגנית שמי, רונן יצחקי, עידית הרמן, ואחרים.

לצד יצירותיו המוקדשות לבמה או לסטודיו, מתמחה במופעים תלויי מקום, בינהם סיור-מופע אל התחנה המרכזית הישנה ["הכי נמוך בתל אביב"] טקסי קבורה בארגז חול בגינת שינקין ["חול בעיניים"] מופעי טיפוס על תרנים בתאטרון תמונע ["Vertex"] ובנמל יפו ["הדגל"] ועוד.. 

בשנים האחרונות הועלו יצירותיו בפסיבלים שונים של מחול, תאטרון ואמנות חזותית, ביניהם: אינטימדנס, ניסוי כלים, בין שמיים לארץ, קליפה אדומה, תלוי במקום, יוצר אוצר, הליכות ג'יין, התחנה הבאה, פסטיבל האור, גברים יוצרים, דאנס תל אביב ועוד.

"המחול אותו אני יוצר נובע מהביוגרפיה שלי. כמי שגדל בחינוך דתי ובחר בדרך שונה, כמי ששירת כחייל קרבי וכיום מאמין שיש דרך אחרת, ואולי פשוט כבן למשפחה המונה אחד-עשר ילדים, אני בוחר שוב ושוב בעמדת האופוזיציה, אני נמשך אל המשעולים הפתלתלים, אל הדרכים שאינן סלולות. אני פונה אל המחול, בין השאר, מתוך בקשה להירפא דרכו, לנער ממני כאבים ישנים, לנייד את הווייתי אל הקשר מחודש, לממש את החופש ולהרבות את האמון."

(דרור ליברמן על 'לא רך ולא קליל')

 

 
יוצרים:
המופעים הבאים:
 
מאת ובביצוע: דרור ליברמן 
ניהול אומנותי: עידית הרמן 
שותפה לפיתוח קונספט: נטע וייזר 
יעוץ כוריאוגרפי: אשר בן שלום 
ניהול חזרות: קזויו שיונורי
הפקה: תאטרון קליפה. מרכז סוזן דלל.
בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות