לוח מופעים
אוגוסט
 

הכי נמוך בתל אביב


סיור פרפורמטיבי אל התחנה הישנה ומדרחוב נווה שאנן | מופע תלוי מקום
 
"הערך של "הכי נמוך בתל אביב" מתבטא בסמליות שלו. בעלי בסטות, מבקשי מקלט, וילד קוריאני עם חולצה של ספיידרמן ועיניים פעורות-  אף אחד לא נשאר אדיש לדמות הזו, שכמו נחתה היישר מקומיקס של מארוול לדרום תל אביב..." [אבישי חורי, במחנה] 
 
להיות גיבור-על, לרגע לעקם את המציאות
ולאפשר לפנטזיה לפלס את דרכה אל המדרכות, 
הקירות, החלונות והעמודים של העיר האפורה.
לצלול כל כך עמוק אל הרחוב, אל המקום בו
המציאות הופכת לרקע, מסך אחורי עגום ורב
שכבתי להתרחשות תיאטרלית.
 
בתעוזה בלתי מתפשרת והתרסה מתמדת נגד 
חוקי הכבידה, דרור ליברמן משלב בין 
מופע רחוב לוידוי ונלחם בדימויים הבלתי מתפשרים של דרום תל אביב, 2014-2015.
 

"הכי נמוך בתל אביב", מאת אמן הפרפורמנס הרב תחומי וחבר קבוצת קליפה דרור ליברמן, הוא  סיור פרפורמטיבי חושפני דרך תחנות חייו של האמן המשתקפות בתהליך היצירה: מהישיבה בדרום הר חברון ושירות צבאי קרבי, דרך משבר אישי ומקצועי שהוביל ליצירת מופע הרחוב בתור ספיידרמן בברלין, ולבסוף - חזרה למקום הנמוך ביותר בתל אביב, המקום של מי שאין לו כבר מה להפסיד.

באמצעות הטרנספורמציה של ליברמן לדמות המיתית של גיבור העל ספיידרמן תוך כדי סיור במרחב שבין מדרחוב נווה שאנן והתחנה המרכזית הישנה, המופע מייצר דיאלוג טעון ופוליטי בין תחושת הזרות ואובדן הדרך של צעיר ישראלי בברלין לזו של התושבים והמהגרים כאן, בחצר האחורית המוזנחת של תל אביב.

המופע, אשר נוצר בהנחייתה המקצועית של עידית הרמן והוצג לראשונה בפסטיבל קליפה אדומה 2014, עלה בהמשך גם במסגרת "תלוי במקום 4", התחנה הבאה (תערוכה של קולקטיב אניה, אוצרות: ניסן אלמוג), והליכות ג'יין. כעת, סיור הפרפורמנס הייחודי עולה בתור מופע אורח של קבוצת תיאטרון קליפה, אשר ליברמן הוא חבר בה.

"היצירה הזו היא שילוב בין מופע רחוב לווידוי, היא יונקת מהביוגרפיה שלי, שגרמה לי תמיד להימשך אל הדרכים הפתלתלות, הלא-סלולות," אומר ליברמן. "העבודה עוסקת בחוויית המגורים בארץ רחוקה ותחושת הזרות המוחלטת שאפפה אותי כשהייתי בברלין. כשניסיתי להחיות מחדש את החומרים האלה, מצאתי השראה גדולה באזור הזה, שריבוי המהגרים הוא אחד המאפיינים הבולטים שלו."

 

 
יוצרים:
המופעים הבאים:
 
מאת ובביצוע: דרור ליברמן   ליווי אומנותי: עידית הרמן צילום סטילס: דניאל שטריט וידאו: דורון עובד